Меню сайту
Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Поради батькамПоради батькам - Розповідайте дітям про цінності читання. Показуйте зв’язок читання з їх успіхами у навчанні та в інших справах. Наводьте приклади позитивного впливу книги на ваше власне життя і життя інших людей. Заохочуйте дружбу з дітьми, які люблять читати. - Звертайте увагу дітей на висловлювання людей про читання. Не упускайте фактів, що підтверджують роль читання у житті тих, хто є авторитетом для школяра: спортсмени, актори, телезірки. Підвищуйте престиж книги і читання у свідомості дитини. - Якщо Ваша дитина читає у вільний час, поцікавтеся, що за книга у неї в руках. Якщо, на Ваш погляд, книга антигуманна, обговоріть її з дитиною, оцініть її з позиції добра і зла, запропонуйте їй гарну книгу. - Якщо учитель в силу різних причин не навчив працювати з текстом (писати реферати, конспектувати), - допоможіть дитині. - Якщо Ваша дитина робить лише перші кроки у світ читання, радійте кожному прочитаному ним слову як перемозі. Не привертайте її увагу до помилок у читанні. Робіть це непомітно. Беріть для перших читань яскраві книги, з крупним шрифтом, де багато картинок і сюжет, за яким цікаво слідкувати. - Спонукайте своїх дітей читати програмну літературу до вивчення її у школі. Використовуйте для цього літній час. Приєднуйтесь до читання дитини, знайдіть у цьому задоволення. Дивлячись на Вас, і дитина отримає радість. - Якщо Ви хочете, щоб дитина читала, треба, щоб поряд з нею були читаючі батьки, а ще краще – читаючи разом з дитиною батьки. Нехай діти бачать, як ви самі читаєте із задоволенням: цитуйте, смійтеся, діліться враженням про прочитане. Цей приклад може стати заразливим для них. - Розмовляйте про прочитане так, щоб дитина почувала себе розумною та кмітливою. Частіше хваліть її за кмітливість та старанність. Не уражайте її самолюбства, навіть якщо вона щось зрозуміла не так, як Ви того хотіли б. Підтримуйте її впевненість у своїх силах. Згадуючи пізніше дитинство, вона неодмінно згадає години спільного з Вами читання та щирі бесіди, і це зігріє її серце. - Читаючи книги, що потрібні сьогодні, не слід забувати і про минулий досвід читання: домашня бібліотека тим і гарна, що у будь-яку хвилину можна взяти книгу з полиці і перечитати її повністю або уривками, згадати, як вона з’явилася у Вашій бібліотеці. - Заохочуйте дитину у відвідуванні бібліотеки та її заходів. Беріть її разом із собою, коли самі йдете у бібліотеку. Консультуйтеся з бібліотекарем при виборі книг дитині.
18 вересня – Міжнародний день читання електронних книжок у вільному доступі
День #eBookDay відзначається щороку напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек. Як в Україні, так і в інших країнах електронна книга не є конкурентом паперової. Користь електронної можна оцінити в подорожах, бо це ж надзвичайно зручно, особливо в дорозі, у транспорті. Надаємо адреси сайтів, де можна завантажити книги абсолютно безкоштовно.
• Бібліотека «Літера» (http://litera-ua.livejournal.com/) – колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu. • «Відкрита книга» (https://sites.google.com/site/openbookclassic/) – електронна бібліотека класики української літератури (для електронних книг).
|
Пошук
Календар
Архів записів
|